گسل - روياي آمريکايي براي فروش
سال ساخت:
زمان فیلم: 25 دقيقه
زبان گفتار: انگليسي زبان زيرنويس: فارسي
درباره مستند:
حباب مسکن آمريکا نزديک به شش سال پيش، ترکيد اما چيزهاي به مراتب بدتري ممکن است هنوز در راه باشند. پس از انجام يک توافق برجسته، بانک هاي بزرگ سلب حق مالکيت را متوقف کرده‌اند ولي کمک دولت آنقدر ناچيز بوده است که تفاوتي در اوضاع ايجاد نکرده است. "اغلب تصوير بدي از ما ارائه مي‌شود. مثل کساني که از راه رسيده‌اند و با سوءاستفاده از موقعيت بد مردم، پول در مي‌آورند. اما واقعيت اين است که اگر ما آن ملک را نخريم، بانک آن را پس مي‌گيرد." امي چن Amy Chen، سرمايه گذار املاک و مستغلات بودجه مسکن دولتي کاهش يافته است، و باعث شده بسياري از مردم بي‌خانمان شوند. مرز ميان صاحب خانه شدن و بي خانماني مبهم‌تر از هميشه در حال رشد است ، اما نه پرزيدنت باراک اوباما، و نه فرماندار ميت رامني موضوع مسکن را به عنوان محور عمد? مبارزات انتخاباتي خود مورد استفاده قرار نداده‌اند. در همين حال، خشم مردم بيش از مصونيت مشاهده شد? بانکها در حال افزايش است و برخي راههاي ابتکاري براي مبارزه در دوران رياضت پيدا کرده‌اند. فالت لاينز به شيکاگو و کاليفرنيا سفر مي‌کند تا ببينيد که چگونه مردم در خط مقدم بحران، با فروپاشي روياي آمريکايي روبرو مي‌شوند. ديويد هاروي David Harvey، نظريه پرداز اجتماعي و استاد انسان شناسي در مرکز تحصيلات تکميلي دانشگاه شهري نيويورک مي‌گويد: "اگر از افرادي که حق مالکيت خانه‌هايشان از آنها سلب شده، بپرسيم مقصر چه کسي بوده؟ اغلب پاسخ خواهند داد: خودمان مقصر هستيم. اشتباه از من بوده است. نه اينکه بگويند مشکل از سيستم و نظام است" "سرمايه همواره موجب ايجاد مازاد مي‌شود. در پايان روز، وقتي سود برده باشيد، مبلغ مازاد داريد. سوال اين است که بايد با اين پول چه کار کرد؟ کاري که شما مي‌کنيد اين است که بخشي از آن مبلغ مازاد را برداشته و در يک جايي سرمايه گذاري مي‌کنيد. و در ايالات متحده، به طور کلي، مسکن و شهرسازي ميدان وسيعي براي توسع? فرصتهاي سودآورد بوده است".
در حال بارگذاری ...
 
از دست اندرکاران اين مجموعه بسيار ممنون که با هوشمندي اين فيلم را انتخاب و به صورت رايگان نمايش دادند.
142
 
سلام عليکم. فونت شما اکثرا در هم برهم است. اگر مقدور است ار فونتي ديگر راي معرفي فيلم استفاده کنيد. چون حيق است به دليل پراکندگي حروف متن مورد خواندن قرار نگيرد.
 
سايت مشکلي داره فيلمها پخش نميشوند
مصطفي دارابي
 
با سلام هيچکدام از فيلمها پخش نمي شوند براي ديدن اين مستندها من حاضرم پول هم بدم لطفا راهي نشان دهيد
امير
 
برا دانلود چيزي رو نميزاريد؟ اگه ميشه بزاريد تا ما به مردم نشون بديم
 
ببخشيد بنده نميتونم دانلود هم با اينترنت اکسپلورر امتحان کردم هم با کروم ميشه راهنمايي کنيد؟
 
ميشه يکي بگه چطوري بايد مستند ها رو دانلود کرد نه اينتزنت اکسپلورر نه کروم با هيچ کدوم نميشه دانلود کرد حتي دانلود منيجر
نام :
پست الکترونیک
نظر شما:
 
Captcha